Tento e-shop využíva cookies a bez ich použitia nie je schopný fungovať.Ak súhlasíte,kliknite na zelený krížik. Ak nesúhlasíte kliknite na tento odkaz.Stránka bude zrušená.
X
kontaktný formulár
chcem zaslať dotaz
počítadlo prístupov
online: 22
dnes: 637
týždeň: 3417
celkom: 3013908

 

Ako meditovať

Amulet ochraňuje

 

 

Amulet ochraňuje

Amulet je predmet, ktorý má svojou magickou silou chrániť svojho nositeľa. Slovo sa odvodzuje z latinského amuletum, čo znamená objekt, ktorý ochraňuje. (Iný výklad odkazuje na latinský výraz amoliri = odvrátiť.) Každopádne používanie amuletov sa pevne spája s vierou v ochrannú moc určitých vecí (napríklad rastlín, kameňov alebo magických znakov). Amulet však účinkuje len v prípade, ak ho osoba má neustále pri sebe.
Amulet sa väčšinou nosí na tele, (podobne ako šperk) alebo na odeve. Podľa okultnej praxe, musí byť po zhotovení magicky posvätený. Majiteľ mu má v tichu a samote vypovedať vlastnými slovami to, čo od neho očakáva a v čom mu má pomáhať.
Od podobne účinkujúceho talizmanu sa amulet podľa odborníkov líši tým, že má chrániť nositeľa pred zlými silami (chorobami, pohromami, ba i démonmi), zatiaľ čo talizman má priťahovať dobro.